SONDAKİKA

Çorlu park alanlarıyla donatıldı

Bu haber 28 Şubat 2019 'de eklendi

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çorlu’yu parklar ve yeşil alanlarla donatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, estetik ve fonksiyonel yaşam mekânları, çevre ve peyzaj düzenlemeleri ile insanların yaşamaktan mutlu olduğu bir kent oluşturma vizyonuyla çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

2014 yılından beri Çorlu’nun 26 mahallesinde de çalışmalar gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çorlu Belediyesi Atış Poligonu, Çorlu Belediyesi Tenis Kompleksi gibi büyük projelerin yanı sıra semt parkları, çocuk oyun alanları, spor, yürüyüş alanları, yeşil alanlar gibi pek çok çalışma gerçekleştirerek toplamda 190.022,55 m² park alanı kazandırdı.

“DAHA YEŞİL BİR KENT İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Çorlu’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak, vatandaşlarımıza yeni yaşam alanları kazandırmak amacıyla ilçe genelinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; “İnsana, doğaya ve tüm canlılara saygılı bir belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz yeşil alan ve park projelerimiz doğrultusunda çocuklarımızın keyifli zaman geçirecekleri, vatandaşlarımızın ise dinleneceği, spor yapacağı parklarımızı hizmete açmaya devam ediyoruz. 26 mahallemizin 26’sında da park alanları oluşturduk.” şeklinde konuştu.

“ÇORLULULAR RAHAT BİR NEFES ALACAK”

Bugün Çorlu genelinde 100’ü aşkın park alanı mevcut olduğunu ifade eden Başkan Sarıkurt; “Bir yandan yeni park alanları oluşturmaya devam ederken bir yandan da mevcut parklarımızda iyileştirme ve düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Çorlu’muzun daha yeşil bir kente dönüşmesi için el birliğiyle çalışmayı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın Çorlu’da yaşamaktan mutlu olacağı, rahat nefes alacağı bir kent yaratmak en büyük gayemiz. Çorlulu hemşehrilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

Örnekler