SONDAKİKA

Çorlu’da Ramazan sevinci

Bu haber 01 Haziran 2019 'de eklendi

Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemekleri bu yıl da devam etti.

Ramazan ayı boyunca kurulan iftar sofralarında vatandaşlar bir araya gelerek oruçlarını açtı. Çorlu Belediyesi, her yıl binlerce vatandaşın katıldığı iftar sofralarında paylaşmanın mutluluğunu yaşatmaya devam etti. Her akşam farklı bir mahallede düzenlenen iftar yemeklerinde tüm Çorlu halkı bir araya gelerek orucunu açtı.

İFTAR SOFRALARINA YOĞUN İLGİ

Birlik, beraberlik ve hoşgörü ayı olan Ramazan’ın bereketiyle kurulan iftar sofralarında binlerce Çorlulu bir araya geliyor, Ramazan’ın sevincini birlikte yaşıyor.
Ramazan ayının ilk gününden bu yana sırasıyla Çorlu Belediyesi Aşevi ile Önerler, Türkgücü, Hatip, Reşadiye, Kazımiye, Nusratiye, Rumeli, Hıdırağa, Cemaliye, Kemalettin, Silahtarağa, Seumen, Deregündüzlü, Yenice, Maksutlu, Esentepe, Hürriyet, Muhittin, Alipaşa, Zafer, Cumhuriyet, Havuzlar, Şahpaz, Sarılar, Şeyhsinan ve Çobançeşme Mahallelerinde düzenlenen iftarlara Çorlu halkı yoğun ilgi gösterdi.
İftar yemeklerine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

‘HALKIMIZLA BİR ARADAYIZ’

Ramazan geleneğini yaşatmak amacıyla Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeklerine katılan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt halk ile bir arada orucunu açtı. Başkan Sarıkurt, “Dayanışma ve yardımlaşma duygularının pekiştiği bu mübarek Ramazan ayında halkımızla birlikte olmaktan çok mutluyuz. Her akşam bir mahallede düzenlediğimiz iftar yemeklerimize halkımız yoğun ilgi gösterdi. Ramazan ayının sevincini, huzurunu, idrakını halkımızla birlikte yaşadık. Hep birlikte nice Ramazan’lara erişmek dileğiyle…” dedi ve tüm Çorlulular’ı 1 Haziran Cumartesi akşamı Çorlu Belediyesi önünde (Cumhuriyet Meydanı) düzenlenecek son iftar yemeğine davet etti.

Örnekler