SONDAKİKA

Edirne'den kısa kısa

Bu haber 30 Nisan 2019 'de eklendi

EDİRNE (AA) – Kut'ül Amare zaferinin 103. yıl dönümü dolayısıyla Edirne'de program düzenlendi.

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Edirne Halk Eğitimi Merkezi'nde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Anma programında, 'Kut'ül Amare güneşi batırdığımız yer' adlı belgesel oyun sahnelendi.

Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, programın hazırlanmasında emeği geçen okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencileri tebrik ederek, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Programın ardından katılımcılara helva ikramında bulunuldu.

– Kaymakam Çakır, vatandaşlarla buluştu

Lalapaşa Kaymakamı Furkan Çakır, her ay düzenli olarak yapılan halk günü buluşmaları çerçevesinde ilçeye bağlı Çömlekköy köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, mahalle ve köylerde yaşayan vatandaşların istek ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla düzenlenen toplantıya vatandaşlar ilgi gösterdi.

Kaymakam Çakır, köy halkının talep ve sorunlarının çözümü noktasında kurum müdürlerine gerekli talimatları verdi.

Toplantıya, Kaymakam Çakır'ın yanı sıra kurum ve daire müdürleri de katıldı.

– Planlı elektrik kesintisi

Edirne'de merkeze bağlı 10 köy, Kapıkule Gümrük Kapısı, Açık Cezaevi Tesisleri ve Kapıkule yolu üzerindeki tesislerde planlı elektrik kesintisi yapılacak.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş' den (TREDAŞ) yapılan yazılı açıklamada, 4 Mayıs Cumartesi 08.30 – 19.30 saatleri arasında, Budakdoğanca, Yenikadın, Kemalköy, Eskikadın, Ekmekçi, Sarayakpınar, Büyükismailçe, Ahıköy, Karabulut, Uzgaç köyleri ile Kapıkule Gümrük Kapısı, DDY Kapıkule GAR Tesisleri, Açık Cezaevi tesislerinde planlı elektrik kesinti uygulanacağı bildirildi.

Kesintinin enerji nakil hattındaki arızalı direklerin onarımı nedeniyle yapılacağı belirtildi.

Örnekler