SONDAKİKA

“Kadın gözüyle Edremit’te bahar” resim sergisi açıldı

Bu haber 13 Mayıs 2019 'de eklendi

BALIKESİR (AA) – Balıkesir’in Edremit ilçesinde Ceyda Güneş ve 8 öğrencisi tarafından yapılan Edremit’i anlatan karma yağlı boya resimlerin yer aldığı sergi açıldı.

Edremit Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi'nde açılan "Kadın gözüyle Edremit'te bahar" konulu karma resim sergisi sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Yağlı boya resimlerde Edremit'te bahar manzaraları yer alıyor.

Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, serginin açılışında, Edremit Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya ayrı bir önem verdiklerini söyledi.

Edremit'te sanatsal faaliyetler yapanların daha rahat bir ortamda çalışmalarını sürdürebilecekleri bir merkez yapacaklarını ifade eden Arslan, "Kadınlarımız başta olmak üzere ilçemizdeki sanatçılarımızın yaptıkları eserlerini sergileyebilmeleri için de gerekli olan modern sergi salonlarını yapacağız. Belediye olarak sanata ve sanatçıya önem veriyoruz, daima onların yanındayız." dedi.

65 eserin yer aldığı "Kadın gözüyle Edremit’te bahar" konulu karma yağlı boya resim sergisi bir hafta boyunca Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesinde görülebilecek.

Örnekler