SONDAKİKA

Kırklareli'den kısa kısa

Bu haber 27 Eylül 2018 - 11:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KIRKLARELİ (AA) – Lüleburgaz ilçesinde kış dönemi spor kursları açılacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 11 branşta açılacak kurslar için müracaatlar başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cihan Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış dönemi spor kursları hazırlıklarının başladığını söyledi.

Tenis, voleybol, satranç, güreş, jimnastik, futbol, masa tenisi, basketbol, judo, atletizm ve çim hokeyi kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin müracaatta bulunması gerektiğini ifade eden Erdem, kurslara 5-14 yaş arasındaki öğrencilerin katılabileceğini bildirdi.

Erdem, kursların 29 Eylül Cumartesi günü başlayacağını kaydetti.

– Lüleburgaz'da MR çekimi başladı

Lüleburgaz Devlet Hastanesinde MR hizmeti verilmeye başlandı.

Hastane Başhekimi Bahadır Alkan, yaptığı yazılı açıklamada, hizmet çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Daha önceki süreçte hizmet alımı yöntemiyle hastane dışında yaptırılan MR çekim işlemlerinin artık Lüleburgaz Devlet Hastanesinde gerçekleştirildiğini belirten Alkan, hastaların farklı bir hastaneye gitmelerine gerek kalmadığını kaydetti.

Sağlık alanında devletin büyük yatırımlar gerçekleştirmeye devam ettiğini aktaran Alkan, açıklamasında, MR sonuç raporları ile MR görüntülerinin doğrudan ilgili hekime sistem üzerinden ulaştırılacağını ve gereksiz zaman kayıplarının da önüne geçilmiş olunacağı belirtti.