SONDAKİKA

Kırklareli'nden kısa kısa

– Hastalıklı bitkiden numune alma eğitimi

Bu haber 21 Nisan 2019 'de eklendi

KIRKLARELİ (AA) – Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğünce hastalıklı bitkiden numune alma eğitimi düzenlendi.

Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime, Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Süleyman Diril, Edirne Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nazan Türkarslan, Edirne Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Tamer Yeşilgölden ve Tekirdağ Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Tolga Özkan ile kurum personelleri katıldı.

Diril, eğitim öncesinde yaptığı konuşmada, hastalıklı bitkiden numune alma tekniklerinin önemli olduğunu söyledi.

Yapılacak tetkikler için bitkinin doğru bölgesinden ve doğru şekilde numune alınması gerektiğini ifade eden Diril, eğitimin herkes için faydalı geçmesi temennisinde bulundu.

Eğitimde, Pendik Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü personellerinden Ayşe Ateşoğlu, Eray Atıl ve Veteriner Hekim Osman Doğan numune alma, muhafaza etme ve gönderme çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

– Elektrik kesintisi

Kırklareli'nde bir köy ve bir mahallede elektrik kesintisi yapılacak.

TREDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle, kent merkezine bağlı Dokuzhöyük Köyü ile Babaeski ilçesinin Gazikemal Mahallesi'ne yarın enerji verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler Dokuzhöyük köyünde 09.30-15.00, Gazikemal Mahallesi'nde ise 10.00-15.00 saatleri arasında uygulanacak.

Kesinti nedeniyle elektrikli cihazların zarar görmemesi için vatandaşların gerekli önlemleri almaları istendi.

Örnekler