SONDAKİKA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce'ye ziyaret

Bu haber 30 Nisan 2019 'de eklendi

SAKARYA (AA) – Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe ve üyeler, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Aydıntepe, burada yaptığı açıklamada, SGB'nin 124 üyesiyle Sakarya'nın en büyük ve tek akredite olmuş basın meslek kuruluşu olduğunu belirterek, "Mesleğimizin bilinci içinde üyelerimizle şehre hizmet etmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Yüce de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, basının toplum için çok önemli bir güç olduğunu ifade etti.

Basının toplumu bir harç vazifesi görerek birleştirdiğini ifade eden Ekrem Yüce, "Kamuoyunun sesi olma görevini siz değerli basın mensupları en iyi şekilde yürütüyorsunuz. Toplumun birlik içinde olmasında büyük sorumluluğunuz var. Bu sorumluluğu Sakarya basınımız yıkıcı ve ayrıştırıcı değil birleştirici ve yapıcı olarak kullanıyor. Bu da güzel bir hizmet." dedi.

Yüce, bin yataklı şehir hastanesi için yeni bir yer arayışında olduklarını dile getirerek, "Şehrimiz için çok değerli bir proje. Daha önce yapılan çalışmalarda bir yer belirlenmiş ve girişimlerde bulunulmuş. Seçim çalışmalarında kamuoyu tarafından belirlenen bu yere tepki olduğunu gördük. Nereye gitsek, kiminle konuşsak, yerin hastane için uygun olmadığı ve çok uzak olduğu söylendi. Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşme sonrasında hastane için yeni bir yer bakılmasına karar verdik." ifadelerini kullandı.

Kamunun kabul etmediği bir yere hastanenin yapılmasının yanlış olacağını ifade eden Yüce, "Bir kişi bile burası uygundur demedi. İnsanlarımızın görüşleri bizim için çok değerli. Kamuoyuna kulak vereceğiz ve yeni bir alan bulacağız. Şu anda hastanemizin inşaatının önündeki tek engel yer bulunması. Cumhurbaşkanımız da Bakanımız da hastanenin yapılması için hazır, sadece yer lazım. İstişare ile en uygun yeri belirleyeceğiz ve hastanemizi orada yükselteceğiz." şeklinde konuştu.

Örnekler