SONDAKİKA

Vatandaşlara bez torba dağıtıldı

Bu haber 07 Ocak 2019 'de eklendi

Ergene Belediyesince, “Bez Torba Kullan Doğayı Koru” projesi kapsamında pazarlarda alışveriş yapan vatandaşlara Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüsel 1000 adet bez torba dağıttı. Belediye Başkanı Rasim Yüsel, ” Bez torba dağıtımları önümüde ki günlerde de devam edecek” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüsel Ergene Belediyesi tarafından diktirilen bez torbaları Sağlık Mahallesinde kurulan pazarda vatandaşlara dağıttı. Başkan Yüsel, plastik poşet kullanımının doğaya verdiği zarara dikkat çekerek, vatandaşların bundan sonra bez torba kullanmaları gerektiğini belirtti.

Başkan Yüsel, “Ergenemizde semt pazarından alış veriş yapan vatandaşlarımıza bez torbalarından dağıtıyoruz. Bunlar tek kullanımlık değil uzun süre kullanılabiliyor. Doğa kirliliğine neden olan plastik poşet kullanımını azaltmak amacıyla başlattığımız bu güzel çalışmamız önümüz de ki günlerde Ergenemizin diğer semt pazarlarında da devam edecek. Herkesin bildiği gibi geçen senede böyle güzel bir çalışmada bulunarak yine Ergenemizde vatandaşlarımıza pazar filelerinden dağıtmıştık. Biz çevre dostu bir belediyeyiz. Herkesi çevre dostu olmaya davet ediyoruz” dedi.

Ergene Belediyesinin bez torbalarından alan vatandaşlar Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e bu güzel projesinden dolayı teşekkür ederken, plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları da desteklediklerini belirttiler.

Örnekler