SONDAKİKA

19 Eylül Gaziler Günü

Bu haber 19 Eylül 2018 - 16:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİLECİK (AA) – Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, Bilecik Vali Yardımcısı Rahmi Köse, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Jandarma Bölük Komutanı İlhan Canseven, askeri erkan, gazi ve yakınları, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan jandarma kıdemli çavuş Yusuf Koçak, 2002'de çıkarılan kanunla Türkiye'de Gaziler Günü'nün kutlanmasına karar verildiğini belirterek, bu kararın devletin ve milletin gazilere verdiği önemin, onlara duyulan minnet ve şükran duygularının bir ifadesi olduğunu söyledi.

Kore Gazisi 89 yaşındaki Refik Özberber ise dün olduğu gibi bugün de aynı inançla vatanın birliği, bölünmezliğine ve milli değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanlarını aktarmaya ve canlarını vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Öğrencilerin şiir okumasıyla devam eden kutlamalar, vali yardımcısı Rahmi Köse'nin makamında gazileri kabul etmesi ve Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın'ın gaziler onuruna verdiği yemekle sona erdi.