SONDAKİKA

Balıkesir'de iki köpeğin tüfekle öldürüldüğü iddiası

Bu haber 01 Ekim 2018 - 15:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BALIKESİR (AA) – Balıkesir'de köpeklerinin öldürüldüğünü iddia eden bir kişi, beraberindeki hayvanseverlerle Balıkesir adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu.

Atatepe Küçük Sanayi Sitesi'nde marangoz atölyesi bulunan esnaf Semih Dalgıç, Balıkesir Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, bir kişinin, kendisine ait iki köpeği tüfekle vurduğunu ileri sürdü.

İş yeri güvenlik kamerasında da olayın görülebildiğini söyleyen Dalgıç, köpeklerini öldüren hakkında suç duyurusunda bulunduğunu, elindeki görüntüleri de savcılığa sunduğunu dile getirdi.

Masum iki köpeği öldürülenlerin cezalarını çekmelerini istediğini ifade eden Dalgıç, "Atatepe'deki iş yerimde köpek besliyorum. Bunlardan ikisi 23 Eylül pazar günü tüfekle başlarından vurularak öldürüldü." dedi.

Köpeği öldüren şahsa neden böyle bir şey yaptığını sorduğunu ve "Ördeğimi öldürdü" şeklinde cevap aldığını ileri süren Dalgıç, "Öldürüldüğü söylenilen farklı köpekler de var ama onlardan kesin emin değiliz. Bu köpekler doğduğu günden beri elimizde büyüdü. Biri 3-4 diğeri de 6-7 aylıktı." diye konuştu.

Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Makbule Oğuzkut ise beraberindeki hayvanseverlerle Semih Dalgıç'a destekte bulunmak ve köpeği vuranlardan şikayetçi olmak için geldiklerini söyledi.

Oğuzkut, yapılan saldırıyı kınadıklarını vurgulayarak, "Bugün burada dilekçelerimizi verip sessiz kulların sesi olmaya geldik. Bu olayın takipçisi olacağız." ifadesini kullandı.