SONDAKİKA

Belediye Meclisi üyeleri toplantıya bisikletle gitti

Bu haber 03 Ekim 2018 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİLECİK (AA) – Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Belediye Meclisi üyeleri, kalp sağlığına dikkat çekmek amacıyla meclis toplantısına bisikletle gitti.

Belediye binası önünde meclis üyeleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Nihat Can ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz, toplumda bisiklet kullanımını özendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yaklaşık 3 kilometre pedal çevirerek, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezine geldi.

Can, burada yaptığı açıklamada, insanlara faydalı olan her türlü etkinliğin içinde olduklarını ve katkı sunduklarını söyledi.

Bisikletliler Derneği ile güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Can, "Belediye olarak bizler her zaman bu tür faydalı çalışmaları gerçekleştirmek istiyoruz ve katkı sunmaya da devam edeceğiz. Ayrıca Kalp Haftası dolayısıyla dikkatleri bu yöne çekmek istedik ve doktorlarımızın da bu konuda bisiklet kullanımının kalp sağlığına olumlu etkileri olduğuna ilişkin önerileri var." dedi.

Meclis üyesi Soner Olgun da bisikletle belediye meclis toplantısına gideceklerini ifade ederek, "Bisiklet kullanırken, trafik kurallarına uymaya ve gerekli tedbirlerimizi almaya özen gösteriyoruz. Hem Kalp Haftası'na dikkatleri çekmek, hem de bisiklet kullanımında farkındalık oluşturmak amacıyla meclis toplantısına bisikletle gidiyoruz." ifadelerini kullandı.