SONDAKİKA

Bigadiç'te ''Şehit Emanetleri'' sergisi açıldı

Bu haber 29 Eylül 2018 - 15:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BALIKESİR (AA) – Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde, şehit eşyalarından oluşan "12. Şehit Emanetleri Yüzbaşı İlker Acar Sergisi" izlenime sunuldu.

Bigadiç Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda düzenlenen serginin açılışında konuşan Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, sergideki eşyaların duygulandırdığını söyledi.

Kaymakam Çağlar, "Allah bu milleti bu vatanı hiçbir zaman için yerde bırakmasın." dedi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ise, bu vatan için evlatların şehit düştüğünü anlatarak, "Evlatlarımız bu vatan için, bu vatanın özgürlüğü için hürriyetimiz için canlarını feda ettiler, kendilerinden Allah binlerce kez razı olsun." ifadesini kullandı.

Sergiyi organize eden coğrafya öğretmeni Menderes Kılıçarslan, cennet vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerin kıyafet ve eşyalarından oluşturduğu sergi ile şehir şehir gezerek, genç nesillere vatan sevgisi aşılamaya çalıştığını söyledi.

Açılışta Şehit Yüzbaşı İlker Acar'ın Annesi Nurdane Acar da, "Allah verdiği emanetini geri aldı. Görev yapan askerlerimizi, polislerimizi Allah'a emanet ediyorum. Allah onları korusun, vatan sağ olsun." diye konuştu.

Konuşmaların ardından 160 şehidin eşyalarının yer aldığı serginin açılışı, dualar eşliğinde gerçekleştirildi.

Ardından Şehit Yüzbaşı İlker Acar'ın Annesi Nurdane Acar ve kız kardeşi Nilüfer Aşık'a, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar ve Belediye Başkanı İsmail Avcu tarafından plaket takdim edildi.