SONDAKİKA

Ebabil kuşu buldu yuva arıyor

Bu haber 27 Eylül 2018 - 17:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir apartmanın bahçesinde ebabil kuşu bulundu.

İlçeye bağlı Ahmet Priştina Caddesi'nde bir apartmanın alt katında emlakçılık yapan Nurettin Eren, gazetecilere yaptığı açıklamada, binanın bahçesindeki bir ağaçtan değişik bir kuş sesi geldiğini, yaklaştığında gördüğü kuşun çok farklı bir tür olduğunu fark ettiğini söyledi.

Uçamayan kuşu kediler yemesin diye yanına aldığını ifade eden Eren, internetten yaptığı araştırma sonucu kuşun nadir görülen ebabil kuş türü olduğunu öğrendiğini kaydetti.

Kuşu teslim etmek belediyeyi aradığını ifade eden Eren, "Sabah belediyeyi aradığımda, barınağa götürüp bırakmamı söylediler. Bu kuşun barınağa bırakılmayacağını incelenmesi gerektiğini söyledim, herhangi bir yanıt alamadım.'' dedi.

Eren, ne yiyip içtiğini bilmediği kuşun ölmesinden korktuğunu dile getirerek, "Şu an uçamıyor. Uçamadığı için de kediler kapar diye hayvanı muhafaza ediyorum. Birilerinin alıp ilgilenmesi gerekiyor. Artık nasıl salınması gerekiyorsa nereye salınması gerekiyorsa gerekenin yapılmasını, yetkilerin gelip bu kuşu bizden almasını bekliyoruz.'' diye konuştu.