SONDAKİKA

KOÜ'de “Üniversitemize Hoşgeldiniz” etkinliği

Bu haber 25 Eylül 2018 - 17:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KOCAELİ (AA) – Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ), yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kente uyum sağlamaları ve üniversiteyi tanımaları amacıyla düzenlenen "2018 Yılı Üniversitemize Hoş Geldiniz" etkinliği "Bağımlılıkla Mücadele ve Sağlıklı Yaşam" temasıyla gerçekleştirildi.

KOÜ Umuttepe Yerleşkesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı park alanındaki program, Kocaeli Valiliğinin katkısı ile Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneğinin organizasyonuyla düzenlendi.

Etkinlikte konuşan Vali Hüseyin Aksoy, programı, KOÜ'yü tercih eden öğrencilere "hoş geldin" demek amacıyla tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Aksoy, Kocaeli'nin, Türkiye'nin önemli bir şehri olduğunu, nüfus olarak onuncu sırada yer almakla birlikte sanayi boyutuyla, ekonomik verilere bakıldığında ilk üçte yer alan bir il olduğunu anımsattı.

Özellikle üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin olumsuz bir takım çevrelerce istismar edilmemesi, onların doğru noktalarda bilgilendirilmesi ve sahiplenilmesi adına bu yıl Bağımlılıkla Mücadele Derneğinin koordinasyonunda birçok kurum ve kuruluşun katkılarıyla faaliyette bulunduklarını anlatan Aksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gençlerimiz bizim için önemli ve değerlidir. Onların olumsuzluklardan etkilenmemesi adına yürütülen önemli çalışmalar var. Valiliğimiz koordinasyonluğunda bağımlılıkla mücadele komisyonlarımız birçok faaliyet gerçekleştiriyor. Kentin güvenliğiyle ilgili rektörlerimiz ve ilgili birimlerimizin de katılımıyla güvenlik toplantıları yaptık. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde eğitimlerini gerçekleştirecekleri ortamı onlara 'nasıl daha iyi sunabiliriz' diye imkanlarımızı zorlayarak çalışmalarımızı sürdürdük."

Konuşmaların ardından Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezinin Ege yöresi halk oyunları ve İl Jandarma Komutanlığı eğitimli köpek gösterisi sunuldu.

Programa, Vali Aksoy'un yanı sıra KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karataş ile öğrenciler katıldı.