SONDAKİKA

Lapseki KHGB Meclisi toplandı

Bu haber 20 Eylül 2018 - 15:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÇANAKKALE (AA) – Lapseki Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin (KHGB) aylık meclis toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık 15 Temmuz Milli Birlik Demokrasi Salonu'nda düzenlenen toplantıya meclis üyesi köy muhtarlarının yanı sıra Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz da katıldı.

Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, burada yaptığı konuşmada, birliğin çok değerli işler yaptığını söyledi.

Sadece hazırlanmış bir projeyi ihale ederek o işi bitirmenin marifet olmadığını belirten Şahin, "O işi herkes yapar. Önemli olan siz ne katabiliyorsunuz, bu sürece ne kadar katkı sunabiliyorsunuz. İşte bunların gerçekleşmemesinde bir çok aktör var. O aktörlerle bu iş yürüyebiliyor. Tek başına ne kaymakam bir şey yapabilir, ne belediye başkanı bir şey yapabilir, ne İl Genel Meclisi üyeleri bir şey yapabilir. Eğer biz ekipsek bu ruhumuz varsa, birlikte hareket edebiliyorsak çıktılarını görüyoruz. Onun haricinde herkesin bir yere çekiştirdiği yerde o ip kopar. Herkesin birleştirici olması lazım. İl Genel Meclisi üyelerimiz, kendi alanlarında çok ciddi gayretler gösteriyor. Encümendeki arkadaşlarımız, komisyonlarda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Bugüne kadar ne alınmışsa onların bir fazlasını getirmenin çabasını harcıyorlar ve işleri gece gündüz, yağmur çamur demeden takip ediyorlar." dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz ise kendisine yapılan davetten dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Ben de eski bir muhtar olarak değerli muhtar arkadaşlarımızın ne kadar zor şartlarda hizmet ettiklerini çok iyi biliyorum. Hele hele geçmiş dönemlerde bu işler daha da zordu. Allah'a şükürler olsun, son dönemlerde muhtarlarımıza verilen haklarla daha da rahatlamış oldular. Biz sadece ilçemizin sorunlarıyla ilgilenmiyoruz, bizim için beldelerimiz ve köylerimiz çok önemli. Onların da sorunlarıyla ilgileniyoruz."

Toplantının sonunda muhtarların talep ve sorunları dinlendi.