SONDAKİKA

Savaştepe Millet Parkı'nın temeli atıldı

Bu haber 20 Eylül 2018 - 15:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BALIKESİR (AA) – Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde 20 dönüm alana kurulacak Millet Parkı'nın temeli törenle atıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, törende yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda millet parklarına büyük önem verdiklerini vurgulayarak, Balıkesir'de bu kapsamdaki 3'ncü parkın temelini attıklarını belirtti.

Kafaoğlu, vatandaşların artık sosyal belediyecilik beklediğini dile getirerek, "Belediyecilikte 90'lı yıllarda ideolojik belediyecilik anlayışı vardı. AK Parti ile beraber artık hizmet belediyeciliğini bu millet tanıdı. Arkasından sosyal belediyeciliği tanıdı. Şimdiyse gönül belediyeciliği seferberliğini başlatarak insanlarımızın gönlüne dokunmayı, iyi gününde kötü gününde yanında bulunmayı amaçlıyoruz." diye konuştu.

15 Temmuz'da dış mihrakların başlattığı saldırıların ekonomik açıdan devam ettiğini anımsatan Kafaoğlu, şunları belirtti:

"Kur ve döviz savaşı başlattılar ama asla durmayacağız asla yılmayacağız bu millete asla diz çöktüremeyecekler. Çünkü bu millet lideri Recep Tayyip Erdoğan'a sevdalı bir millet. İhaleleri yapamayınca bu sefer dedik ki 'Biz hizmetten geri kalamayız, hizmetlerimiz devam etmeli.' O zaman Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanlarıyla Savaştepe halkına bu hizmeti mutlaka sunmamız lazım. Arkadaşlarımıza talimat verdik. Kent estetiği bu parkı başlayıp bitirecek inşallah bittikten sonra da açılışını birlikte gerçekleştireceğiz."

Kafaoğlu, daha sonra AK Parti Balıkesir milletvekilleri Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ve Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek ile parkın temelini attı.