SONDAKİKA

Tekirdağ'da çocukların korunmasına yönelik uygulama

Bu haber 26 Eylül 2018 - 11:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü tarafından çocukların ve gençlerin suçtan korunması amacıyla uygulama yapıldı.

Tekirdağ Trafik Denetleme ekipleri ve Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesindeki çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik uygulamaya 48 ekip ve 238 personel katıldı.

Polis ekipleri, uygulama kapsamında okullar ve yakın çevrelerindeki şüpheli kişiler, park, bahçe, umuma açık iş yerleriyle okul servis ve diğer araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Uygulamada, bin 21 şahıs kontrol edildi, 2 aranan şahıs yakalanırken,16 şahıs hakkında adli işlem yapıldı ve çok sayıda internet, oyun salonu ve içkili mekan denetlendi.

Ayrıca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı 19 ekip ve 38 personelle öğrenci servis araçlarına yönelik denetimde 133 öğrenci servisi kontrol edilirken, 9 araca cezai işlem uygulandı, 10 araca trafik yönünden işlem yapıldı.

Çocuk ve gençleri her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak amacıyla yapılan uygulamalara aralıksız devam edilecek.