SONDAKİKA

Tekirdağ'dan kısa kısa

Bu haber 03 Ekim 2018 - 15:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TEKİRDAĞ (AA) – Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Tarihi Belediye Binasında yapılan toplantıda, Çorlu'nun mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyen Sarıkurt, ilgili birimlere havale etmek için not aldı.

Toplantıda konuşan Sarıkurt, halkla bir arada olmak adına mahallelere giderek insanların şikayet, istek ve sorunlarını dinlediğini belirtti.

Bu kapsamda birçok sorunun ortadan kaldırıldığını söyleyen Sarıkurt, "Mahallerimizde toplantılar düzenleyerek birinci ağızdan sorunları ve istekleri alıyoruz. Bunun yanında değerli mahalle muhtarlarımız da halk ile aramızda köprü oluşturarak gerekli şikayetleri bizlere bildiriyor." dedi.

Muhtarların sorularını da yanıtlayan Sarıkurt, daha sonra yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgiler aktardı.

– Marmaraereğlisi Belediyesi yardımlara devam ediyor

Marmaraereğlisi Belediyesi, ihtiyaç sahipleri ve engelli vatandaşlara yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı İbrahim Uyan, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların iyi kötü her anında yanında olmaya çalıştıklarını ve ilçede ikamet eden engelli, yaşlı, hasta veya yatağa bağımlı vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladıklarını belirtti.

En son, Cedit Ali Paşa Mahallesi'nde ikamet eden Bakiye Es'in ihtiyaç duyduğu hasta yatağını yakınlarına teslim ettiklerini ifade eden Uyan, yardımların devam edeceğini de kaydetti.

Uyan, her zaman vatandaşın yanında olmaya gayret ettiklerini dile getirerek, "Bize başvuran engelli ve yaşlı hastalarımıza öncelik tanıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının çözülmesinde bir nebze de olsa görev almak bizim için büyük bir mutluluk. İki hasta nakil aracımız ve engelli aracımızla ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın ulaşım sorunlarını çözüyoruz." dedi.

– Ergene Belediye Başkanı Yüksel'e ziyaret

Çorlu Pazarcılar Odası Başkanı Kenan Üstek ile yönetimi, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’i ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Üstek, göreve yeni geldiklerini ve seyyar esnaf ile pazarcılar üzerine güzel projelerinin olduğunu belirtti.

Üstek, yapacakları çalışmalar hakkında da Yüksel'e bilgiler aktardı.

Ziyaretten memnun kaldığını ifade eden Yüksel ise belediyenin yaptığı çalışmalar ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.