SONDAKİKA

Çerkezköy’e yeni mesire alanı

Bu haber 06 Ekim 2018 - 13:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

30 dönümlük alan kazandırılacak

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Veliköy Mahallesinde, Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu üzerinde yeni oluşturulan 30 dönümlük mesire alanında devam eden park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarını inceledi.

30 DÖNÜMLÜK BİR YAŞAM ALANI

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Veliköy Mahallemizde bulunan Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu üzerinde oluşturulan 30 dönümlük mesire alanında park yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak yeni yaşam alanının Veliköy Mahallesi sakinlerimizin hizmetine açılacağını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Park alanı içinde piknik masaları, oturma grupları, çocuk oyun alanları, futbol sahası, basketbol sahası ve tenis sahası bulunacak.” dedi.

İÇERİSİNDE SPOR SAHALARI DA OLACAK

Veliköy Mahallesi sakinlerinin aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilecekleri bir alana en kısa zamanda kavuşacaklarını belirten Akay, “Ekiplerimiz park alanı içinde kilit taşı döşeme çalışmalarını tamamladı. Çevre düzenleme, oyun grupları, piknik masaları ve oturma gruplarının monte edilmesi ile ilgili çalışmalar sürüyor. Ayrıca burada mini bir futbol sahası, mini basketbol sahası ve tenis sahası yapım çalışmaları da devam ediyor. Aydınlatma çalışmalarının da tamamlanmasının ardından yeni mesire alanımız vatandaşlarımızın kullanımına açılacak.” ifadelerini kullandı.