SONDAKİKA

Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

Bu haber 05 Ekim 2018 - 11:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çorlu Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.   

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı Ekim ayı meclis toplantısında alınan kararlar kapsamında bir ek gündem maddesi de oy birliğiyle gündeme alındı.

Ekim ayı meclis toplantısında alınan kararlar;

– 2019 Mali yılı Performans Programı görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi ve 23 Ekim 2018 Salı günü saat 14.00’te meclis ikinci oturumunun gerçekleştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

– 2019 yılı ücret tarifesinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– 2019 yılı Belediye bütçesinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Salı pazarının yeni yerine taşınması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Yapı ruhsatındaki karşılanamayan otopark ücretlerinin gruplandırılması konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Hıdırağa Mahallesinde bulunan ve Belediyemize ait müşterek hissedarı olduğu parselin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine 25 yıl süre ile tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

– Silahtarağa Mahallesinde bulunan taşınmazın İmar Barışı Yasası kapsamında satışının yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

– Ergene Mahallesinde bulunan taşınmazın tapu tahsis belgesinin tapuya dönüştürülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Yine Ergene Mahallesinde bulunan başka bir taşınmazın tapu tahsis belgesinin tapuya dönüştürülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Ergene Belediye Başkanlığının Ergene İlçesi sınırlarında bulunan Belediyemiz taşınmazlarının devir talebinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– İçkili yer bölgesi taleplerinin görüşülmek üzere İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– İmar planı değişikliği taleplerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– İmar Komisyonu Raporu Meclis Üyesi Cihan Kaygusuzoğlu tarafından okundu ve tüm maddeler tek tek oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Kent Konseyi tarafından sunulan ve gündeme alınan dilekçeye istinaden Çorlu Eski Kaymakamı Levent Kılıç’ın bir caddeye isminin verilmesi konusu görüşülmek üzere Cadde ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

Çorlu Belediye Meclis Toplantısının ikinci oturumu 23 Ekim 2018 Salı günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.