SONDAKİKA

“Hedefimiz yıldız oyuncular yetiştirmek”

Bu haber 06 Ekim 2018 - 15:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye tarafından yenilenen Ergene Velimeşespor Futbol sahasıyla ilgili gazeteciler ile birlikte bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Yüksel toplantıda Ergene Velimeşespor’un yeni sahasında büyük başarılara imza atacağını belirti.

Ergene Belediyesi tarafından yenilenen Ergene Velimeşespor Futbol Sahası basın mensuplarına tanıtıldı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tarafından gerçekleşen tanıtım toplantısına, Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları Menderes Yıldız, Ayça Çevikelli, Belediye Meclis Üyesi Mülayim Bedir, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Erdinç İrel, Ergene Velimeşespor Kulüp Başkanı Adem Memiş, Kulüp Yöneticileri, Ergene Velimeşespor Teknik Direktörü Özgür Sağlam ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Gerçekleşen basın toplantısında yenilenen futbol sahasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Tekirdağ Bölgemizi profesyonel liglerde temsil eden tek futbol takımımız olan Ergene Velimeşespor’un yeni sahasında çok büyük başarılara imza atacağını belirterek sözlerine başladı. Başkan Yüksel, “Ergenemizde spor’a ve sporcuya çok büyük önem veriyoruz, yenilenen futbol tesisimiz de alt yapıdan oyuncular yetiştireceğiz, bu oyuncuları A takımımıza kazandırıp genç bir kadro oluşturacağız. Hedefimiz Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi profesyonel takımlarda olduğu gibi alt yapılardan yıldız oyuncular yetiştirmek. Ergene Belediyesi tarafından yenilenen futbol sahamızda artık takımımız iç saha maçlarını oynayabilecek, kendi taraftarı, kendi sahasında takımımızın başarılı olacağına inanıyorum. Belediyelerin görevlerinden bir tanesi de ilçesinde bulunan spor kulüplerine ve sporcularına sahip çıkmaktır, Ergene Belediyemiz bunu en iyi şekilde yerine getirmektedir. Ergene bir bütündür, hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmıyoruz. Şu anda yoğun olarak Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe Mahallelerimizde yol sorununu ortadan kaldırmak için hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yapmış olduğumuz asfalt ve parke taş çalışmaları ile bu sorunun büyük bir kısmını ortadan kaldırdık, şu anda da devam eden çalışmalarımızla tamamen bu iki mahallemizde ki yol sorununu ortadan kaldıracağız” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel konuşmasının devamında, “Bir ilçenin 20 yılda yapacağı hizmetleri, projeleri biz 4,5 yılda yaptık, yapmış olduğumuz hizmetler hafife alınacak hizmetler değil, göreve geldiğimiz günden itibaren Ergene halkı için çok çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bizim 4,5 yılda yaptıklarımızı Ergene’de iddia ediyorum başka birileri yapamaz, çünkü bu hizmetler, bu çalışmalar bir ekip işidir, çalışma arzusudur, hizmet aşkıdır. Bu güzel spor projemizden Sağlık Mahallemize de yapacağız, Sağlık Mahallemizde ki projemizin içinde ayrıca bir de yüzme havuzu olacak. Gelecekteki hedefimiz bu, Sağlık Mahallesine içinde kafeteryası olan, yüzme havuzu olan güzel bir spor tesisi yapmaktır dedi.

Başkan Yüksel Ergene’yi Amatör Liglerde, farklı spor branşlarında temsil eden takımlara ve sporculara nakdi ve ayni yardımlarda bulunduklarını, göreve geldikleri yıldan itibaren bu desteklerin her sene yapıldığını da belirterek, “Bizim ilçemizde spor var biz sadece futbola değil tüm spor branşlarımıza destek oluyoruz, farklı spor branşlarımızda başarılı olan derece almış sporcularımız da bulunmaktadır. Bu başarılar Belediyemizin desteği ile gelmektedir” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel toplantının sonunda yenilenen Ergene Velimeşespor Futbol Sahasında Basın Tribünün adının rahmetli gazeteci Erdal Özcan’ın adının konulması için İlk meclis toplantısında bu konuyu meclis gündemini alacağını belirterek toplantıya kapattı.

Toplantı sonrasında Başkan Yüksel gazetecilerle birlikte, yenilenen çim sahayı, tribünleri, bay ve bayan hakem odalarını, misafir takım ve ev sahibi takım soyunma odalarını, sağlık odasını gezerek tesisi misafirlere tanıttı.