SONDAKİKA

İyilik Kervanı Yollarda

Bu haber 27 Eylül 2018 - 18:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YALOVA (AA) – İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, "Bizim iddiamız kendi başımıza yola devam etmek. Bunu ben bugün söylüyorum ama bizim çalışmalarımızın düğmeye basılması büyük ihtimalle ekimin ikinci yarısında olacak." dedi.

İYİ Parti'nin "İyilik Kervanı Yollarda" Projesi kapsamında Erozan, beraberindeki heyetle Yalova İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Kampanyanın ikinci turunda olduklarını ifade eden Erozan, göreve yeni atanan İl Başkanı Mehmet Çam ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini illetti.

İYİ Parti olarak genel seçimde olduğu gibi diğer partilerle bir ittifak arayışı olup olmayacağı sorusu yöneltilen Erozan, şunları kaydetti:

"İttifak kelimesi etrafında bir sorun var. Bu sorun yasal ve hukuki sorun bir defa. Her ne kadar orada bir başka ittifak içinde olacağız diyorlarsa da bunun yasal bir zemini yok. Çünkü bir evvelkinde bütün partiler anlaşarak genel seçimlerin ne gibi bir modelde gideceğini ilişkin bir tanımlama yaptılar ve bunu da kağıda döktüler. Oyunun kuralları belliydi. Hangi koşullarda seçime gittiğimizi biliyorsunuz. Gemi karaya oturmuş su alıyor. Onların yapacağı her ittifak birinci ve ikinci kaptanın sorumluluğunu ortaya çıkaracak."

Yerel seçimlerde de ittifakın sağlanması durumunda İYİ Parti olarak bunu yasal ortama taşıyıp taşımayacağı sorusu yöneltilen Erozan, şöyle konuştu:

"Biz o niyette değiliz. Bizim iddiamız kendi başımıza yola devam etmek. Bunu ben bugün söylüyorum ama bizim çalışmalarımızın düğmeye basılması büyük ihtimalle Ekim’in ikinci yarısında olacak. Isınma turları bittikten sonra olacaktır. O arkadaşlarımızla bir araya gelmemizin sebebi de o. Bize başka seçenekler de olabilir derlerse değerlendirmeye alacağız ama bunun ismini koymak, ittifak mı, işbirliği mi, dirsek teması mı, kol kola girmek mi bunların tarifini bugün yapmak için çok erken."