SONDAKİKA

KARANTİNADA KALANLARIN İFTARI KIZILAY’DAN

Bu haber 26 Nisan 2020 - 2:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemiz de korana virüse karşı alınan tedbirler aksatılmadan uygulanıyor.

Bilim kurulu tarafından önerilen ve bakanlık tarafından uygulanan başarılı önlemler sonrası gün geçtikçe normalleşmeye yaklaşıyoruz açıklamaları hepimizi mutlu ediyor.

Korana tedbirleri kapsamında yurt dışından Türkiye’ye dönen vatandaşlarımız KYK Yurtlarında 14 günlük karantina sürelerini tamamlarken Türk Kızılay Tekirdağ Şube Başkanlığı da karantinada olan vatandaşların tüm yeme içme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Mübarek Ramazan Ayı nedeniyle Tekirdağ da karantina da olan misafirlerimizin ilk gün sahur ve iftar yemekleri Tekirdağ Yemek-Çi (Yakut Hazır Yemek Ltd. Şti), ikinci gün sahur ve iftar yemekleri Yaşaroğulları Alüminyum San. Tic. Şti tarafından karşılanarak Kızılay aracılığıyla vatandaşlara sunuldu.

Türk Kızılay Tekirdağ Şubesi sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada;

“Mübarek Ramazan ayında, her sene düzenledikleri sahur ve iftar organizasyonlarını koronavirüs tedbirleri sebebiyle düzenleyemeyecek olan Tekirdağ’lı iş insanlarımız da karantina altındaki misafirlerimize sahur ve iftar yemeği vererek hayırlarını gerçekleştirebilir. Destek Olmak İçin : ( 0554 )189 09 78 arayabilirsiniz.”denildi.