SONDAKİKA

Ayvalık'ta veli ve öğretmenlere konferans

Bu haber 08 Ekim 2018 - 19:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BALIKESİR (AA) – Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından veli ve öğretmenlere yönelik konferans düzenlendi.

İsmet İnönü Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan İletişim Uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba, mutlu ve başarılı bir insanın güzel ve huzurlu bir aileye sahip olduğunu söyledi.

Mutlu bir aile için önceliğin doğru bir aile ve bu ailenin kurulmasında ise doğru bir evliliğin yapılması gerektiğini vurgulayan Akbaba, "Bundan sonraki önceliğimiz ise evli çiftlerin sorunlarını evlerinde nasıl çözümleyebileceklerine dair spesifik yöntemler sunabilmektir. Bunda da başarılı oluyoruz. Her evde yaşanan sorunları, tatlı, mizahi bir yolla tartıyor ve nerelerde hata yaptığımızı ve bu hatalardan nasıl vazgeçebileceğimizi anlatıyoruz." dedi.

Akbaba, ağızdan çıkan sözlere dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Kırıcı, yıkıcı ve yaralayıcı sözlerden uzak durmalıyız. En güzel sözler eşler içindir. Çünkü o senin için var. Bir olay olduğunda önce kendimizi sorgulamalıyız. Mutsuz ve yalnız bir gelecek istemiyorsan eşini yargılayarak beyninde örseleyip yıpratma. Eve işini getirme, iş hayatını ve çevrenin kötü enerjilerini kapıda bırak, işe gösterdiğin özeni eşine ve ailene göster. Gerçek mutluluk zihinsel sadakatten geçer." diye konuştu.

Akbaba, konferansın sonunda katılımcılara "Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek" ve "Işıklı Çiçekler Atatürk ve Çocuk" adlı kitaplarını ücretsiz olarak dağıttı.

Konferansa, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Suakar, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Ekşi, veliler ve öğretmenler katıldı.