SONDAKİKA

Bilecik'te hafriyat sahası ve geri dönüşüm tesisi

Bu haber 04 Ekim 2018 - 14:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİLECİK (AA) – Bilecik Belediyesi ile kamu kurumlarının işbirliğinde hazırlanan projeyle hafriyat sahası ve geri deri dönüşüm tesisi oluşturuldu.

Belediyeden yapılan açıklamada, hazırlanan çalışmalar kapsamında Bilecik mücavir alanları içinde oluşan inşaat atıkları, moloz ve çevreye zarar veren atıkların yeni kurulan hafriyat sahasında geri dönüşeceği kaydedildi.

Projeyle çevreye zarar verecek şekilde atılan hafriyat atıkları ve inşaat birikintilerinin, kurulacak hafriyat sahası ve geri dönüşüm tesisiyle geri dönüşüme tabi tutulacağı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

''Belediye öncülüğünde gerçekleştirilen çalışma ile ilimizdeki sanayi kuruluşları, devlet daireleri, kurumlar ve inşaat firmalarının atıkları, kurulan tesiste işlenerek, hem çevremiz korunacak hem de ekonomiye katkı sağlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde hayata geçirilen ve ülke ile şehirlerin ekonomisine büyük katkılar sağlayan Sıfır Atık Projesine katkı sağlayacak çalışmaya Bilecik'ten destek veriliyor. Kurulacak tesis ile her yönüyle gelişen ve büyüyen Bilecik'in hafriyat atıkları artık çevre sorunu olmaktan çıkmakla birlikte geri döşünüm işlemine tabi tutulacak ve ekonomiye kazandırılacak.''