SONDAKİKA

Genç çiftçilere arı kovanları teslim edildi

Bu haber 03 Ekim 2018 - 16:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YALOVA (AA) – Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce arıcılık projesinden yararlanmaya hak kazanan 23 genç çiftçiye 690 bin lira değerindeki kovan ve arıcılık malzemelerinin teslim edildiği bildirildi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği arasında yapılan protokol gereği Yalova Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından temin edilen kovan ve arıcılık malzemelerinin İl Müdürlüğü bahçesinde 23 genç çiftçiye teslim edildiği belirtildi.

Açıklamada, 2018 yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında 22 genç çiftçinin Arı Yetiştiriciliği ve Bal Üretimi Projesi'ni, 1 genç çiftçinin de Arı Sütü ve Ana Arı Üretimi Projesi'ni uygulayacağı kaydedildi.

Uygulanacak projeler ile Yalova'daki arıcılığın daha da gelişeceğinin aktarıldığı açıklamada, Merkez ilçede 6, Altınova ilçesinde 2, Çınarcık ilçesinde 7, Çiftlikköy ilçesinde 7 ve Termal ilçesinde 1 olmak üzere 23 genç çiftçinin Arı Yetiştiriciliği ve Bal Üretimi Projesi ile Arı Sütü ve Ana Arı Üretimi Projesi'ni uygulayacağı ifade edildi.