SONDAKİKA

GÜNCELLEME 3 – Bursa'da bir binada patlama sonucu yangın çıktı

Bu haber 26 Eylül 2018 - 18:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BURSA (AA) – Bursa'da iki katlı bir binada meydana gelen patlama sonucu çıkan yangın kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Maksem Mahallesi'nde yaşlı bir kadının yaşadığı iki katlı binada, doğalgaz kaynaklı olduğu belirtilen patlama oldu.

Patlamanın etkisiyle binada yangın çıktı, çevredeki bazı iş yerleri ve araçlarda hasar oluştu.

Olay yerine itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.

Patlama nedeniyle Sinan E, Zeynep Berra D, Alpaslan A, Gizem Ece D, Kerem D. ve Barış Ö. yaralandı.

Kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan Sinan E'nin sağlık durumunun ciddi, diğerlerinin ise iyi olduğu bildirildi.

– Vali Küçük'ün açıklaması

Bursa Valisi İzzettin Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğalgaz patlaması sonucu yangın çıktığını belirterek "Yangın kontrol altına alındı. Bazı araçlarda ve binalarda hasar var. Yanındaki iki binayı tedbiren boşalttık. İnceleyeceğiz, oturmaya uygunsa bina sakinleri evlerine dönecek. Can güvenliğini tehdit edici boyuttaysa ona göre hareket edeceğiz. Yaralıların sağlık durumları iyi. Bölgede her şey kontrol altında, herhangi bir risk kalmadı." dedi.

– "Deprem olduğunu sandım"

Mahalle sakinlerinden Hayati Vardar, patlamanın evinin karşısındaki binada meydana geldiğini söyledi.

Vardar, patlama anında evde olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Aniden güçlü bir patlama oldu. Ben önce deprem olduğunu sandım. Sonra anlayamadım, binaların camlar kırıldı. Çok yüksek bir sesle meydana geldi. Karşı evin ikinci katında oturuyoruz. Ben merdivenlerden inerken dışarıda kızın biri 'imdat' diye bağırıyordu. Aşağıya indiğimde oturduğum binanın kapısı patlamanın şiddetiyle açılmıştı. Sonra dışarı çıktım. 'İmdat' diye bağıran kızı götürdüklerini gördüm."