SONDAKİKA

Kocaeli'de Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliği

Bu haber 03 Ekim 2018 - 15:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KOCAELİ (AA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, bomba arama köpeğinin gösterisinden sonra ziyarete gelen çocuklar, bakımevini gezdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosamanoğlu, burada yaptığı konuşmada, vatandaşların sokak hayvanlarına merhamet, sevgi, bakım ve ilgi göstermesi gerektiğini söyledi.

Tatil dönemlerinde satın alınan hayvanların sokağa terk edilmesinin yanlış olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, "Sokak hayvanları bizim bir parçamız. Özellikle vatandaşlarımızın sokak hayvanlarını sahiplenmelerini öneriyorum. Bu tesis Türkiye'nin örnek ve model alabileceği tesislerden bir tanesidir. Avrupa'da böyle bir tesis yoktur." diye konuştu.

Etkinliğe, Başkan Karaosmanoğlu'nun yanı sıra, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mücahit Arslan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.