SONDAKİKA

Kocaeli'den kısa kısa

Bu haber 09 Ekim 2018 - 13:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KOCAELİ (AA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık" projesi hakkında bilgi verildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte, TEMA Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Nermin Tol tarafından okul müdürlerine, öğretmenlere, okul aile birliği üyelerine ve site yöneticilerine proje hakkında bilgi verildi.

Tol, burada yaptığı konuşmada, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakılması için atık konusunun çözülmesi gerektiğini söyledi.

Atıkları geri kazanarak ekonomiye katkı sağlamak, atık miktarını azaltmak ve atıkları kaynağından ayrıştırmak gerektiğini vurgulayan Tol, "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, atıkları kaynağında ayrıştırma konusunda birçok çalışmaya imza attı. Bu çalışmalarla birçok belediyeye örnek oldu. 'Sıfır Atık' projesiyle atık miktarının en aza indirilmesi hedefleniyor." diye konuştu.

– Gölcük'te Piyale Paşa İlkokulunun yapımı tamamlandı

Gölcük'te 2015 yılında yıkılarak yeniden yapılan Gölcük Piyale Paşa İlkokulu, 15 Ekim'de hizmete girecek.

Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, yapımı tamamlanarak yeni öğretim yılına hazır hale getirilen okulu ziyaret ederek, okul müdürü Ali Demir'den bilgi aldı.

Gülsuyu, burada yaptığı konuşmada, ilçenin modern bir okula kavuştuğunu belirterek, okulun 15 Ekim Pazartesi günü eğitim ve öğretime alınacağını söyledi.

Okulda 25 sınıf bulunduğunu belirten Gülsuyu, "Tabii ki bu okulumuzun daha önce bitmesi gerekirdi. Ama firmadan dolayı yaşanan bir gecikme oldu. Bu yıl İŞKUR'dan okul temizliği için 75 personel görevlendirildi. Aynı zamanda yine İŞKUR'dan okullarımız ve öğrencilerimizin güvenliği için 40 güvenlik personeli okullarımızda görev alacak." dedi.

– Karamürsel'deki yüzme havuzuna şehit bebeğin ismi önerildi

Karamürsel Belediyesinin CHP'li meclis üyeleri, ilçede yaptırılan yüzme havuzuna Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde şehit olan 11 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya'nın isminin verilmesini teklif etti.

Karamürsel Belediye Meclisi'nde gerçekleştirilen oturumda, CHP’li Meclis üyeleri Orhan Tanış, Orhan Demirer, Ali Kara, Ahmet Çalık ve Celalettin Yönet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yaptırılan yüzme havuzuna Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen 11 aylık Bedirhan Mustafa'nın adının verilmesi önerildi.