SONDAKİKA

Muhtarlara sağlık taraması

Bu haber 02 Ekim 2018 - 13:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KOCAELİ (AA) – Kocaeli'de, muhtarlar sağlık taramasından geçti.

Özel Kocaeli Hastanesi'nde düzenlenen programda, Gölcük ilçesinden gelen 50 muhtar sağlık kontrolünden geçirildi.

Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, yaptığı açıklamada, hastane yönetimine teşekkür ederek, "Başiskele ilçesinde yeni kurulan Özel Kocaeli Hastanesi'ne ihtiyaç vardı. Hastaneye girişinde öncelikle gözetlediğimiz personelin güler yüzü bizleri hayli mutlu etti. Bugün burada 50 muhtarımız sağlık kontrollerinden geçtiler. Sağlık açısından büyük bir hizmettir. Hastanenin tam teşekküllü hastane olması, bizleri ayrıca memnun etti. Ben burada bir kez daha hastane yönetimi ve tüm personellerine gönülden teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Özel Kocaeli Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ellialtı ise yeni hizmete giren hastanenin, 75 yataklı ve 40 yoğun bakım ünitesine sahip olduğunu belirtti.

Muhtarları hastanede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Ellialtı, "Muhtarlarımız da kamuoyuna hizmet veriyor, bizler de kamuoyuna hizmet veriyoruz. Bu vesile ile bugün 50 muhtarımızın sağlık taramasını gerçekleştirdik. Bu sıkıntılı dönemde cesaret göstererek, böyle bir sağlık kuruluşunu açtık. Burada tam 200 personel çalışıyor." dedi.