SONDAKİKA

Öğrencilere trafik eğitimi verildi

Bu haber 08 Ekim 2018 - 19:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YALOVA (AA) – Yalova Belediyesince Trafik Eğitim Parkı'nda 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle eğitimlerin başladığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Trafik Eğitim Parkı'nın yeni dönemdeki ilk ziyaretçilerinin 19 Temmuz İlkokulu öğrencilerinin olduğu belirtildi.

96 öğrenciye eğitim verildiğinin aktarıldığı açıklamada, Yalova Belediyesi personelleri, trafik polisleri ve öğretmenler eşliğinde öğrencilere hem araçla hem de yaya olarak trafikte uyması gereken kuralların detaylı olarak anlatıldığı kaydedildi.

Eğitimin ardından öğrencilere sertifikalarının verildiği aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, "Uygulamalı eğitimle çocuklarımız, küçük yaştan itibaren trafik konusunda kuralları ve yapılması gerekenleri öğreniyor. Bu da onları trafik konusunda ileri ki yaşlarında daha bilinçli hale getirecek. Anaokulundan, ilkokul çağı öğrencilerimize kadar birçok minik yavrumuz, trafik eğitim parkında hem eğleniyor hem de trafik bilincine sahip oluyor. Geçtiğimiz dönem 3 bin 766 öğrencimize ulaşmıştık. Yeni dönemde daha çok öğrencimize ulaşmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.