SONDAKİKA

Sanatın peşine düşen 56 yaşındaki emekli üniversiteli oldu

– İstanbul’da yaşayan emekli Şerif Aslan, yetenek sınavlarını kazanıp Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümüne kaydını yaptırdı

Bu haber 24 Eylül 2018 - 11:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

EDİRNE (AA) – İstanbul'da yaşayan 56 yaşındaki emekli Şerif Aslan, yetenek sınavlarını kazanarak Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümüne girdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, emekli Aslan, ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve üniversiteler tarafından düzenlenen farklı özel yetenek sınavlarında başarı gösterdi.

Düzce, Yeditepe ve Işık üniversitelerinin de özel yetenek sınavlarını kazandığı ifade edilen Aslan, TÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'ni seçti. Aslan Edirne'ye gelerek kaydını yaptırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şerif Aslan, başta resim olmak üzere pek çok sanat dalına yeteneğinin olduğunu söyledi.

Çeşitli yarışmalarda dereceleri olduğunu, başarılarını akademik eğitimle taçlandırmak istediğini anlatan Aslan, "Güzel Sanatlar Fakültesi'ne girmek ve kişisel çalışmalarıma akademik bir boyut kazandırmak gibi bir hayalim vardı. Hayallerimin ve ideallerimin peşinden gitmekten vazgeçmedim. Sonunda azmederek geçen yıl başarılı olamadığım yetenek sınavında bu yıl başarı yakalayarak kaydımı gerçekleştirdim." ifadelerini kullandı.

Özel bir üniversitenin güzel sanatlar fakültesine kaydını yaptırmış olmasına rağmen çevresindekilerin telkiniyle kaydını sildirip Trakya Üniversitesi'ni tercih ettiğini anlatan Aslan, şunları kaydetti:

"Özel bir üniversitenin plastik sanatlar ve resim bölümünü kazandıktan sonra görüştüğüm, kendini sanata adamış birçok yakınım, Trakya Üniversitesi’nin sahip olduğu eğitim altyapısı ve imkanlarıyla daha doğru bir tercih olduğunu belirtti. Araştırmalarımın ardından buradan kaydımı sildirerek öğrenim hakkı elde ettiğim bir diğer üniversite olan Trakya Üniversitesi'ni tercih ettim. Ayrıca resim yapan neden heykel yapamasın diye düşündükten sonra heykel bölümünü tercih etmeye karar verdim. Burada olmaktan son derece mutlu ve keyifliyim. Hayallerimi büyütmeye ve ideallerimi gerçekleştirmeye devam edeceğim."